Instalowanie opraw oświetleniowych

Instalowanie opraw oświetleniowych:
1.    Umocowanie oprawy powinno być trwale. Oprawa zwieszakowa powinna być zawieszona na przeznaczonym do tego haczyku. Jeżeli do przymocowania oprawy użyto rury, to rurę należy jednocześnie wykorzystać do ułożenia w niej przewodów.
2.    Przewody nie powinny być łączone wewnątrz rur lub wsporników rurowych. Odgałęzienia i połączenia przewodów powinny być dostępne do kontroli.
3.    Przewody w miejscach ich wprowadzenia do oprawy nie powinny być narażone na rozciąganie lub tarcie.
4.    Oprawy do oświetlenia bezpieczeństwa i ewakuacyjnego powinny być oznakowane żółtym pasem szerokości 2 cm. Oprawy te muszą być przyłączone na stałe do obwodu zasilającego (zabrania się stosowania gniazd wtyczkowych w obwodach zasilających te oprawy).
5.    Oprawy oświetleniowe, umieszczone na zewnątrz, należy mocować w sposób utrudniający ich kołysanie się pod wpływem wiatru.
6.    Przy wprowadzaniu wielofazowych obwodów do opraw jednofazowych przewody faz nie wykorzystywanych powinny być prowadzone przelotowe, bez przecinania ich w oprawie.
7.    W sieciach z przewodem neutralnym, przewód neutralny należy przyłączyć do gwintu oprawki, a fazowy przez wyłącznik do środkowego styku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *